Pravidla chování pro web a hru

Pravidla chování na webu a fóru

1. Nikdy nezapomínejte, že na druhém konci jsou lidé a né počítač. To, co anonymně napíše stroji by jste možná nikdy nepověděli dotyčnému do očí.

2. Dodržujte všechny pravidla slušnosti z normálního života. Co je nevhodné v bežném životě bude určitě nevhodné i na internetu.

3. Zjistěte si, kde sa nacházíte. Přes internet totiž komunikujete s lidmi z celého světa. A co je v jedné skupině na internetu dovolené, tak jiná to může považovat za nepřípustné. Politika, náboženství a jiné rozporuplné témy by měli být diskutovány s maximální ohleduplností a taktem.

4. I když píšete bez diakritiky (bez háčků a čárek) snažte se o správný pravopis. Publikovat nepravdivé informace nebo někoho pomlouvat není vhodné. Nevydávajte za svoji práci někoho jiného. Obrázky, texty a různe jiné soubory se z internetu dají lehce stáhnout. Jak by se vám líbilo, kdyby někdo jiný vydával vaše dílo za své? Pokud využijete práci jiných, měli by ste zmínit autora.

5. Pomožte, pokud můžete. Zajímá vás nějaká téma a sledujete k ní nějakou diskusi? Někdo z diskusní skupiny má takový nebo makový problém. Pokud víte odpověď, pomozte. Příště pomůže někdo vám. V diskusní skupině platí zásada „Nejprve poslouchej, až potom piš.“

6. Respektujte soukromí jiných. Omylem vám přišla zpráva, která vám nepatří? Chovejte se tak, jak by ste chtěli, kdyby někdo jiný našěl vaši poštu…

7. Nezneužívejte svoji moc a vědomosti. Uživatelé se speciálními pravy, např. správci serveru kteří mají přístup k pošte ostatních musí mít důveru bežných uživatelů.

8. Odpouštějte druhým jejch chyby. I vy jste někdy začínali. Nemusíte hneď reagovat posměchy nebo se vztekem.

9. Nerozesílejte řetězové zprávy a poplašné zprávy hoax. Upozorněte i ostatní, že takové chování je nevhodné.

10. Nerozesílejte spam – zprávy s reklamním textem. Upozorněte i ostatní, že takové chování je nevhodné.

11. Respektujte autorská práva jiných. Nepublikujte cizí text pod svým jménem, vždy uvádějte jméno pravého autora a zdroj odkud text pochází.

12. Jakékoliv zneužití chyby na webu nebo fóru je trestané trvalým zákazem přístupu na web/fórum i do hry.

13. Administrátor a Game Master jsou nejvyšší autority a jejich rozhodnutí jsou pro uživatele tohoto webu a fóra konečné.

14. Název účtu nebo klanu nesmí obsahovat vulgární, rasistické nebo jinak nevhodné výrazy.

15. Tým Konovice si vyhrazuje právo kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu bez přechdázejícího upozornění a výhradně podle vlastního rozhodnutí s okamžitou platností změnit tyto pravidla.

Pravidla chování ve hře

Pro chování ve hře platí stejné pravidla jako pro chování na webu a fóru (zmíněné výše).

Je přísně zakázáno:
- využívat chyby ve hře
- jakkoliv upravovat herního klienta
- používání programů na odchytávaní nebo úpravu packetů a jiné externí programy

Jakékoliv zneužití chyby na webu nebo fóru je trestané trvalým zakázem přístupu na web/fórum i do hry.